Rychlý kontakt

Telefon: 603 505 200
losiny.bukovice@seznam.cz

Rezervace

Rezervační formulář
Rezervovat termín

Máte dotaz?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Aktuality & Tipy

Sky Bridge 721

Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most světa


Dolní Morava – Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

… hory zážitků


Termální park Velké Losiny

Termální park Velké Losiny

9 termálních bazénů


Všechny tipy

Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most světa

A máme tady další horkou novinku v horském resortu Dolní Morava. Zcela nový visutý most Sky Bridge 721 je světovým unikátem – je nejdelším visutým mostem na světě a přes Mlýnické údolí spojuje dva hřebeny hor. Tento „Nebeský most“ nese svůj název přesně podle své délky. Právě svou délkou překonal portugalský Arouca Bridge 516.

Visutý most Sky Bridge 721 Dolní Morava

Sky Bridge v číslech:

  • Délka visutého mostu 721 metrů
  • Výška na zemí v nejvyšším bodě 95 metrů
  • Nadmořská výška mostu 1110 – 1116 metrů
  • 6 hlavních nosných lan a 60 větrných lan různého průměru
  • Tažná síla každého z šesti hlavních lan je 360 tun
  • Šířka chodníku 1,2 metrů
  • Navazující naučná stezka „Most času“ o délce 2 kilometry
  • Doba výstavby mostu 2 roky

Vstup na Sky Bridge v nadmořské výšce 1.125 m najdete za horskou chatou Slaměnka u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, kterou se dopravíte až na místo vstupu na most. Sky Bridge spojuje dva protilehlé horské vrcholy Slamník a Chlum. Trasa přes visutý most je jednosměrná a po výstupu z mostu vás čeká procházka po naučné stezce „Most času“ o délce 2 km. Naučná stezka Most času vznikla ve spolupráci s Lesy ČR, CHKO, Destinační společností Kralický Sněžník a Muzeem československého opevnění 1935-38. Naučná stezka Most času s rozšířenými prvky reality je hrou s deseti naučnými panely, které se dotýkají aktuálních témat ochrany přírody a historie pohraničí Dolní Moravy od roku 1935 do současnosti.

Visutý most Sky Bridge 721 Dolní Morava

Dlužno podotknout, že Sky Bridge je určen pouze pro odvážné a zcela jistě se po něm neprojdou osoby trpící závratí nebo strachem z výšek. Rozhodně tam nevstoupíte s domácím mazlíčkem a ani s kočárkem. Dětem bez rozdílu věku je tato atrakce zcela volně přístupná v doprovodu dospělé osoby.

Odvážlivcům, kteří most přejdou, se otvírá jedinečná možnost poznat zdejší přírodu z jiného úhlu pohledu, prožít nezapomenutelnou chvíli a jedinečný zážitek, při kterém se zřejmě každému bude tajit dech a zvyšovat krevní tlak.

Visutý most Sky Bridge 721 Dolní Morava

Kromě Sky Bridge můžete v resortu navštívit další atrakce jako jsou: Stezka v oblacích, Mamutí horská dráha, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, Pískový svět, Dětský park Amálka a Obří mamut, prosklená restaurace Skalka a horská chata Slaměnka. Nezbývá než vám všem popřát skvělé zážitky v resortu Dolní Morava.

Zpět na Aktuality & Tipy


Copyright © 2024 Apartmánový domek Pod Ucháčem – Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Cookies | Změna nastavení cookies