Rychlý kontakt

Telefon: 603 505 200
losiny.bukovice@seznam.cz

Rezervace

Rezervační formulář
Rezervovat termín

Máte dotaz?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Aktuality & Tipy

Sky Bridge 721

Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most světa


Dolní Morava – Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

… hory zážitků


Termální park Velké Losiny

Termální park Velké Losiny

9 termálních bazénů


Všechny tipy

Dolní Morava – Stezka v oblacích

… hory zážitků

Ještě několik málo let zpátky většina z nás vůbec nevěděla, kde se Dolní Morava nachází. Dnes už většina z nás ví, že to je přece ta malá vesnice na úpatí Králického Sněžníku, kde mají přece tu vyhlášenou Stezku v oblacích. A nejen Stezku v oblacích. Kromě ní tady můžete najít celou řadu dalších nejen turistických atrakcí. Aktuálně je to jeden z nejžhavějších turistických cílů v naší oblasti.

Králický Sněžník – to není Hrubý Jeseník, nejsou to ani Orlické hory. Králický Sněžník je samostatné pohoří s nejvyšší horou, která je stejného jména. Přesná nadmořská výška Králického Sněžníku se udává mezi 1423 až 1425 m n.m. Nachází se ve východních Čechách, cca 15 km od města Králíky. Z Bukovic je to ve směru přes Hanušovice a Staré Město asi 35 km. Na polské straně Králického Sněžníku stávala kdysi kamenná rozhledna. Ta ale byla v roce 1973 kvůli špatnému technickému stavu odstřelena. A do dnešního dne nebyla dosud nahrazena novou rozhlednou, což je s podivem, přihlédneme-li ke skutečnosti, že dnes máme rozhledny téměř v každé obci na každém kopci. Přitom z vrcholu Králického Sněžníku se nám nabízí jeden z nejkrásnějších rozhledů v Česku. Zde také najdeme pramen řeky Moravy. Typickým znakem Králického Sněžníku je socha slona, kterou zde nechali postavit členové německého uměleckého spolku Jescher, scházející se před druhou světovou válkou v dnes již neexistující Lichtensteinově chatě. Jedna z několika turistických tras na Králický Sněžník začíná právě v Dolní Moravě a je značena žlutě.

Není to však Králický Sněžník, který sem dnes přitahuje tisíce turistů. Hlavním turistickým lákadlem je Relax & Sport Resort Dolní Morava s mnoha svými atrakcemi, z nichž doslova největším „tahákem“ je Stezka v oblacích, 55 m vysoký gigant ze dřeva a oceli, který se tyčí na Slamníku cca 1.120 m n.m. Jedná se o stavbu značně kontroverzní zejména ve vztahu k přírodě. Jedno je však zcela jisté, Stezka v oblacích je zážitkem, na který se nezapomíná, a za krásného počasí je z ní překrásný výhled do okolí. Na Slamník můžete vyjet lanovkou nebo vyjít pěšky, najdete tady vhodný terén i pro cykloturistiku. Stezka v oblacích je vhodná pro všechny věkové kategorie, na vrchol stezky vystoupáte po široké dřevěné lávce. Nahoře se mohou ti odvážnější zhoupnout v síti, rukávem pak můžete prolézt z jednoho patra do druhého, a ti nejotrlejší mohou sjet dolů 100 m dlouhým tobogánem. V samotném resortu dole na úpatí Slamníku pak najdete mnoho atrakcí, které vábí malé i velké – lanový park, adrenalin park, bobovou dráhu, Disc Golf Park, Stamichmanovu naučnou stezku, dětské zábavní parky jako Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park. Projet se můžete historickým parním vlakem, zapůjčit si můžete kola, koloběžky a ještě mnoho dalšího. Kromě letních aktivit je Dolní Morava samozřejmě také významným zimním lyžařským střediskem se vším, co k tomu patří. A kdo nevěří, ať tam běží. Zážitků je tady spousty – na každém kroku a v každé roční sezóně.

Zavítáte-li tedy do našich končin, přijměte tuto upoutávku jako náš TIP pro Váš volný čas a užijte si skvělou dovolenou se spoustou zábavy a zážitků nejen v domku Pod Ucháčem.

Zpět na Aktuality & Tipy


Copyright © 2024 Apartmánový domek Pod Ucháčem – Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Cookies | Změna nastavení cookies