Rychlý kontakt

Telefon: 603 505 200
losiny.bukovice@seznam.cz

Rezervace

Rezervační formulář
Rezervovat termín

Máte dotaz?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Aktuality & Tipy

Sky Bridge 721

Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most světa


Dolní Morava – Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

… hory zážitků


Termální park Velké Losiny

Termální park Velké Losiny

9 termálních bazénů


Všechny tipy

Zima v Jeseníkách

Pod Ucháčem

Sáňkování a bobování je možné přímo u domku Pod Ucháčem, dětské sáňky a boby jsou k dispozici. Přímo u domku je frézováním upravený terén pro sáňkování a bobování. Přímo u vstupních dveří domku Pod Ucháčem možno nasadit běžky nebo sněžnice a vydat se směrem na Ucháč s připojit se na upravovanou běžeckou trasu kolem Ucháče (upravuje SKI Přemyslov), na Tři kameny, na Pekařov nebo směrem na spodní stanici lanovky Přemyslov s možností kombinace s výjezdem lanovkou a dále celý okruh kolem Ucháče. Pobyt Pod Ucháčem doporučujeme zpříjemnit návštěvou lázeňského domu Eliška nebo unikátního termálního parku se saunovým světem a wellness procedurami (Velké Losiny).

Skiareál Kouty

Dynamicky rozvíjející se lyžařské středisko na okraji chráněné krajinné oblasti Jeseníky, obec Loučná nad Desnou – Kouty Nad Desnou. V areálu se nachází první šestisedačková lanovka v České republice s kapacitou 3.200 osob/hod., počet sedaček 120, délka lanovky 2.000 m, dolní stanice 610 m n.m., horní stanice 1.095 m n.m., tři sjezdovky s délkou větší než 2 km. V roce 2013 byla uvedena do provozu nová sjezdovka Pohodová o délce 3.050 m, nejdelší sjezdovka na Moravě, vhodná zejména pro rodiny s dětmi. Všechny sjezdovky jsou zasněžovány, ve středisku se nachází dětský park, pojízdný pás, upravované běžecké trasy, snowpark, restaurace, prodejna, půjčovna, servis, testcentrum lyží a snowboardů, lyžařská škola, několik restaurací, sluneční terasa.

www.kouty.cz

Skiareál Přemyslov

Moderní lyžařské středisko, areál se nachází v Přemyslovském sedle v nadmořské výšce 760 – 960 m n.m. a je přístupný po silnici II. třídy z obcí Loučná nad Desnou a Nové Losiny. V areálu jsou čtyři sjezdové tratě se čtyřsedačkovou lanovkou a dvěma vleky, parkoviště, obslužný objekt s restaurací, bufetem, ubytováním, lyžařskou školou, půjčovnou, ski servisem a akumulační nádrží na vodu pro zasněžování. Všechny sjezdové tratě jsou zasněžovány technickým sněhem a pravidelně upravovány sněžnými rolbami. Modrá sjezdová trať je osvětlena a se svojí délkou 1 250 m je nejdelší osvětlenou sjezdovkou na Moravě. Od horní stanice lanové dráhy jsou denně strojově upravovány běžecké tratě o délkách 3,5 a 10 km.

www.skipremyslov.cz

Běžecké trasy upravované

Od horní stanice lanové dráhy jsou denně strojově upravovány běžecké tratě o délkách 3,5 a 10 km – ve směru Tři kameny, Ucháč, Pekařov

Červenohorské sedlo

Dnes se toto místo řadí mezi nejznámější střediska sjezdového lyžování na Moravě a zároveň je i kvalitním východiskem a křižovatkou lyžařských turistických cest. Na všech sedmi lyžařských vlecích různých délek nabízí provozovatel, SKI KLUB Šumperk, o.s. časové i bodové jízdenky. Návštěvník si může vybírat mezi terény od těch vysloveně lehkých až po prudký slalomový svah, určený nejvyspělejším lyžařům. V prostoru Červenohorského sedla naleznou návštěvníci také veškeré další služby včetně servisu, úschovny, půjčovny, lyžařské školy, kapacitního parkoviště a kvalitního stravovacího zázemí. Zárukou dobrého lyžování od začátku prosince do konce března je dostatečná nadmořská výška sjezdovek v rozmezí od 862 do 1164 metrů. Přepravní kapacita je 7000 osob za hodinu.

Běžecké trasy upravované

Běžecké tratě se z Červenohorského sedla rozbíhají na obě strany Hrubého Jeseníku. Podstatná část z nich je strojově upravována. Nejvyhledávanější trasy jižním úbočím Velkého Klínovce, dále na Švýcárnu a do oblasti Praděda.

www.skiklub-su.cz

Skiareál Filipovice

Skiareál zaručuje optimální podmínky pro individuální lyžování i rodinné lyžování, a to hlavně díky rozmanitosti terénu, který uspokojí požadavky jak vyznavačů nenáročného lyžování, sportovního lyžování, tak milovníky snowboardingu, kteří mohou využít sedačkovou lanovku s rozjezdovým nástupním pásem, dvou lanových vleků, tří sjezdovek střední obtížnosti s celkovou délkou 2 600 m a s přepravní kapacitou 2 700 os./hod., plus parkování zdarma.

Vybavení ski areálu:

 • Sedačková lanovka, Restaurace, bar
 • Après ski
 • Snowpark
 • dětský park
 • večerní lyžování
 • Test centrum Elan
 • dětský park s pojízdným pásem

Běžecké trasy

Skipark Filipovice je výchozím bodem pro běžeckou trať až do Jeseníku. trasy začínají nad chovnými rybníky v areálu bývalých kasáren v Jeseníku, pokračují přes Bukovice, Adolfovice a Domašov do Rudohoří, Filipovic a Bělé k Videlskému kříži. Jsou vedeny v západní části údolí Bělé pod Pradědem mimo obytnou zástavbu.

 • 5 km trasa Jeseník – Adolfovice – Domašov (penzion U Cimbury)
 • 5 km trasa Domašov (penzion U Cimbury) – Rudohoří – Domašov (penzion U Julka)
 • 5 km trasa Rudohoří – Filipovice – Domašov (penzion U Julka)
 • 3 km trasa Domašov (penzion U Julka) – Domašov pošta
 • 3 km trasa Filipovice – Domašov (penzion Relax)

www.skipark-filipovice.cz


Copyright © 2024 Apartmánový domek Pod Ucháčem – Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Cookies | Změna nastavení cookies