Rychlý kontakt

Telefon: 603 505 200
losiny.bukovice@seznam.cz

Rezervace

Rezervační formulář
Rezervovat termín

Máte dotaz?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Aktuality & Tipy

Sky Bridge 721

Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most světa


Dolní Morava – Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

… hory zážitků


Termální park Velké Losiny

Termální park Velké Losiny

9 termálních bazénů


Všechny tipy

Zimní dovolená v Losinách

Pestrá nabídka dovolené

Otevřením termálního parku ve Velkých Losinách se otevírá návštěvníkům našeho regionu pestrá nabídka možností ke strávení plnohodnotné zimní dovolené tak, jak ji známe z nabídek a katalogů cestovních kanceláří. Nabízí se kombinace možností spojení aktivního zimního sportu s pohodovou relaxací v termálních vodách a saunovém světě unikátního a jedinečného losinského terme parku.

S bohatým výčtem možností aktivního odpočinku začneme kde jinde, než v horském domku Pod Ucháčem. Samotná jeho výhodná poloha v okrajové části obce ve svahu u lesa v nadmořské výšce 600 m nám přímo nabízí vše, co může náročný host od zimy očekávat. Zejména rodiny s malými dětmi jistě ocení možnost sáňkování a bobování přímo u domečku, náruživý běžkař pak nasadí běžky přímo u dveří a odtud se vydá na upravovanou běžeckou trasu kolem Ucháče. Mimochodem tuto trasu je možné vychutnat si i ve spojení s výjezdem lanovkou z Přemyslova. Po náročném dni si potom užijete oheň a teplo krbových kamen nebo pohodovou relaxaci ve finské sauně s následným ochlazením přímo ve sněhové závěji. I pro nelyžaře se v našem okolí nabízí mnoho zimních turistických možností, v blízkém dosahu je několik pěších vycházkových okruhů kolem Ucháče a Lovče (možno použít i sněžnice), rozhodně také můžeme doporučit pěší okruh kolem horní nádrže Dlouhé stráně, rodiny s dětmi s sebou samozřejmě berou malé sáňky nebo boby. A zapomenout nesmíme ani na pěší nebo běžkařský výlet z Ovčárny na Praděd.

Ale pojďme také otestovat jesenické svahy na lyžích. Ti nejmladší z nás si jistě užijí lákadla SKI parku ve Filipovicích (mimo jiné i lyžařská škola a dětský park), velmi dobré lyžování pro středně náročné lyžaře najdeme ve SKI areálu Přemyslov a ti nejnáročnější zamíří přímo do SKI CENTRA v Koutech nad Desnou, kde otestují svoje možnosti na nejdelší sjezdovce v Čechách a na Moravě (celková délka 3.050 m). Všechny areály jsou uměle zasněžovány a zpravidla jsou v provozu již od Silvestra až do prvních jarních dnů. Skvělé možnosti pro lyžování nabízí i Červenohorské sedlo. Běžkaři si přijdou na své v každém z těchto areálů. V Koutech najdeme upravovanou zelenou běžkařskou trasu v délce 16 km kolem horní přehradní nádrže a Mravenečníku. Tato trasa se společně s běžkařskou trasou Červenohorské sedlo – chata Švýcárna – Praděd řadí k těm nejkrásnějším v Jeseníkách a obě trasy nabízí mnoho překrásných výhledů na panorama Hrubého Jeseníku. Je nesporným faktem, že z Bukovic do jednotlivých SKI areálů musíme použít vlastní dopravní prostředek, nicméně cestou zpět do Bukovic určitě využijeme možnost zastávky ve Velkých Losinách a po náročném dni HURÁ do termální vody. A pokud nás do této chvíle ještě neopustily starosti bláznivého světa kolem nás, tak tady na ně už zcela jistě zapomeneme a po koupeli v teplé termální vodě vychutnáme pohodu vyhřátého saunového světa, uvolníme tělo i mysl, na chvíli si odpočineme v relaxační místnosti s krbovými kamny a v dobré náladě se vracíme zpět Pod Ucháč, kde se sklenkou dobrého vína strávíme poklidný večer v kruhu své rodiny nebo přátel.

A pokud Vás výše uvedené přimělo alespoň na chvíli zavřít oči a zasnít se, pak neváhejte a přijeďte si v zimě vychutnat všechny krásy našeho regionu. Pohodovou zimní dovolenou ve Velkých Losinách přeje Apartmánový domek Pod Ucháčem.

Zpět na Aktuality & Tipy


Copyright © 2024 Apartmánový domek Pod Ucháčem – Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Cookies | Změna nastavení cookies