Rychlý kontakt

Telefon: 603 505 200
losiny.bukovice@seznam.cz

Rezervace

Rezervační formulář
Rezervovat termín

Máte dotaz?

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Aktuality & Tipy

Sky Bridge 721

Sky Bridge 721

Nejdelší visutý most světa


Dolní Morava – Stezka v oblacích

Stezka v oblacích

… hory zážitků


Termální park Velké Losiny

Termální park Velké Losiny

9 termálních bazénů


Všechny tipy

Termální park Velké Losiny

9 termálních bazénů

Unikátní termální park ve Velkých Losinách, jediný svého druhu v České republice, se otevřel prvním návštěvníkům v srpnu 2015, vnější bazény vyzkoušeli první návštěvníci v květnu 2016. Pojďme si tedy společně vychutnat pohodu devatera bazénů s termální vodou o teplotě 31 – 36 stupňů a dopřejme si pobyt v barevném relaxačním saunovém světě.

Výstavba terme parku byla zahájena v říjnu roku 2013 na místě bývalého termálního koupaliště a investice do něho dosáhla částky 200 milionů korun. Jedná se o jedinečný termální areál v České republice a také architektonicky složitou a zajímavou stavbu v lázeňském parku, která se stala velkým lákadlem pro turisty nejen z České republiky.

Základem pojetí termálního parku je souznění člověka s přírodou. K napájení všech devíti bazénů je využíván léčivý termální pramen Žerotín z hloubky 1.000 metrů. Voda dosahuje v jednotlivých bazénech různé teploty (od 33 do 36 stupňů). Ve vnitřním parku je návštěvníkům k dispozici aktivní bazén, jeskyně, divoká řeka, relaxační bazén s průplavem ven. Za návštěvu určitě stojí pestrobarevný saunový svět (sauna aromatická, solná, parní, finská, ledová komora, relaxační místnosti). Něco k zakousnutí můžete dostat v samoobslužné restauraci, kvalitní zázemí je připraveno i pro ty nejmenší děti. U vnějších bazénů jsou návštěvníkům k dispozici také denní apartmány, které mohou využít zejména ti, kteří chtějí v parku strávit celý den (ideální varianta pro rodiny s dětmi).

Velké Losiny jsou jedny z nejstarších moravských lázní, zdejší termální vody jsou využívány k léčebným postupům již pět století. První dřevěné lázně byly postaveny Janem Žerotínem ze Žerotína. Termální voda s obsahem síry, vyvěrající ve Velkých Losinách, patří mezi nejkvalitnější v České republice, zvyšuje ohebnost kloubů, odstraňuje svalové křeče, má pozitivní vliv na nemoci kůže, přispívá k uvolnění a relaxaci po aktivním sportu.

Nový termální park je v provozu po celý rok. To ocení zejména lyžaři v zimním období – ze svahu přímo do termálního bazénu. Kouzelná představa, pro některé z nás známá zatím jen z Rakouska. Velké Losiny a jejich blízké okolí toho mají svým návštěvníkům velmi mnoho co nabídnout. Je to zejména bohatá historie, neporušená příroda Jeseníků a trvale se rozšiřující zázemí pro sportovní aktivity letní i zimní. Téměř v dosahu termálního parku najdeme dnes již celoročně navštěvované a známé horské centrum sportu a zábavy Kouty, SKI areál Přemyslov, vyšlápnout si můžeme z Červenohorského sedla na Praděd a k dispozici je mnoho kilometrů překrásných cykloturistických tras.

Pro návštěvu termálního parku doporučujeme zejména období vedlejší sezóny, kdy celková obsazenost dosahuje max. 50 % (aktuální stav můžete sledovat přímo na webových stránkách termálního parku). A vůbec nejlepší koupání je zpravidla v podvečer při západu slunce, nebo za dlouhých zimních večerů, kdy venku z průplavového bazénu stoupá pára a kolem Vás je ticho, klid a pohoda. Přijeďte a vyzkoušejte, určitě se budete rádi vracet.

Zpět na Aktuality & Tipy


Copyright © 2024 Apartmánový domek Pod Ucháčem – Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Cookies | Změna nastavení cookies